O nas

Zapraszam do naszego studia

Mira Kita - prezes Mirage Design

Nasza lokalizacja

Mirage Design Sp. zoo.
Studio Aranżacji i Wyposażenia Wnętrz
00-716 Warszawa,
ul. Bartycka 26, pawilon 16A:
PARTER lok. 815
tel. 605-881-161
I PIĘTRO lok. 967
tel. 22 891-13-22

studio@miragedesign.pl
Formularz kontaktowy ›

Czynne od poniedziałku do piątku między 10:00 a 18:00, w soboty 10:00-16:00

La Murrina – włoskie lampy z ręcznie dmuchanego szkła

Opublikowano , autor: Mirage Design | Kategorie: La Murrina, Oświetlenia

Dla wielu naszych klientów Mirage Design stało się oczywistym wyborem w poszukiwaniu rozwiązań oświetleniowych. Bankamp, Novaresi czy Serip to stałe elementy naszej oferty, które niezmiennie spotykają się z Państwa zainteresowaniem.

Jedną z naszych najnowszych marek jest włoska firma La Murrina. Nazwa nawiązuje do słynnej "szklanej wyspy" Murano w pobliżu Wenecji, gdzie szkło wytwarzane jest już od VIII wieku. Właśnie tam mieści się fabryka La Murrina, gdzie do dziś szkło jest ręcznie dmuchane. Taka metoda produkcji pozwala na stworzenie niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju lamp. La Murrina znana jest również ze współpracy z najlepszymi designerami zajmującymi się projektowaniem lamp i elementów oświetlenia, jak choćby słynny Alessandro La Spada. Jego najnowszy projekt – żyrandol Python możecie Państwo obejrzeć w naszym studio. 

 

Jest on zbudowany z cylindrycznych, ręcznie dmuchanych szklanych elementów. Środkowa część każdego cylindra jest wypukła i pokryta złotem. Kształt ten nawiązuje do węża, który połyka swoją ofiarę. Kombinacja koncentrycznie ułożonych modułów tworzy niezwykle oryginalny żyrandol, który pięknie łączy styl klasyczny z nowoczesnym. 

   

Dla kontrastu zupełnie inna, bardziej opływowa forma – lampa wisząca Stalattite. Kształtem nawiązuje do skalnych stalaktytów. Delikatna, obła forma sprawia wrażenie jakby spływała z sufitu. 

Dzięki procesowi ręcznego dmuchania udało się osiągnąć specyficzne żeberkowanie szkła, które daje przepiękny efekt świetlny na ścianach i suficie. Zapraszamy do naszego Studia przy ul. Bartyckiej, gdzie możecie Państwo zobaczyć efekt na żywo. 

 

 

 Copyright © 2012 by Miragedesign. All rights reserved.