O nas

Zapraszam do naszego studia

Mira Kita - prezes Mirage Design

Nasza lokalizacja

Mirage Design
Meble Oświetlenie Aranżacja Wnętrz

Warszawa

Studio BARTICO
ul. Bartycka 24/26
paw. 30A, lok. 20

Lokalizacja Google Maps

tel. 605-881-161

studio@miragedesign.pl

Czynne od poniedziałku do piątku między 11:00 a 17:00, w soboty 11:00-15:00 *

* umówione spotkania możliwe w innych godzinach Szczegóły

Contact in English

LIMBURG – oświetlenie wewnętrzne – lampy wiszące

Opublikowano , autor: Mirage Design | Kategorie: LIMBURG, Oświetlenia

Pierwsza firma, którą chcielibyśmy Państwu przypomnieć to GLASHÜTTE LIMBURG. Jest to średniej wielkości rodzinne przedsiębiorstwo zrzeszone pod wspólnym kierownictwem wraz ze znaną już Państwu firmą BEGA, oraz firmą BOOM. Wszystkie produkują wysokiej jakości oprawy oświetleniowe, każda w innym sektorze. LIMBURG specjalizuje się w oprawach wewnętrznych ze szkła. W obejmującej ponad 2000 modeli kolekcji można znaleźć oprawy do wszystkich obszarów architektury wnętrz, do realizacji różnorodnych zadań aranżacyjnych i oświetleniowych w strefie prywatnej i publicznej. 

Z ogromnej oferty firmy LIMBURG wybraliśmy oprawy, które sprawdzą się doskonale w domach prywatnych. Poniżej propozycje opraw wiszących. 

Odkryte oprawy zwieszakowe

Odkryte oprawy, które zdają się unosić w powietrzu. Klosz jest utrzymywany przez cienkie stalowe przewody, kabel zasilający jest transparentny. Między dwoma warstwami szkła kryształowego zatopiono bardzo cienką warstwę opalową zapewniającą równomierny rozsył światła. 

Oprawy zwieszakowe z rurką zwieszakową

Oprawy o klasycznym, cylindrycznym kształcie w dwóch rozmiarach. Ręcznie dmuchane trójwarstwowe szkło opalowe i zewnętrzna przesłona o różnie uszlachetnianej powierzchni. Pierścieniowa przesłona eliminuje oślepiające światło z boku i kieruje światło oprawy przede wszystkim w górę i w dół. 

Diodowe oprawy zwieszakowe z rurką zwieszakową

Oprawy zaprojektowane specjalnie do nowych diod świecących, które jak małe reflektory oddają większą część światła już we właściwym kierunku. Dzięki temu ich wydajność świetlna jest wyższa niż w oprawach konwencjonalnych, mimo takiej samej ilości lumenów. Ich dodatkową zaletą jest możliwość przyciemniania i możliwość wyboru temperatury barwy. 

Oprawy zwieszakowe wąskostrumieniowe

Oprawy w czterech rozmiarach i o różnych wydajnościach świetlnych. Do wyboru dwa rodzaje szkła o różnych właściwościach oświetleniowych. Oprawy ze szkłem opalowym bez odbłyśnika rozsyłają swobodnie i równomiernie światło w pomieszczeniu. Oprawa ze szkła kryształowego posiada układ odbłyśników kierujący większą cześć światła pionowo w dół, co zapewnia efektywne oświetlenie znajdującej się poniżej powierzchni. Mniejsza część światła wydostaje się powyżej odbłyśnika zapewniając przyjemną jasność otoczenia. 

Oprawy zwieszakowe "Czarne szkło"

Nietypowe oprawy zwieszakowe w czterech rozmiarach, do wyboru z białego lub czarnego szkła opalowego. Oprawy z białego szkła emitują część światła w dół i przez powierzchnię szkła przyjemnie i równomiernie rozjaśniają pomieszczenie. Powierzchnie wewnętrzne opraw z czarnego szkła również są wykonane z białego szkła opalowego, dzięki czemu białe światło lampy odbija się do dołu. W świetle dziennym czarne szkło sprawia wrażenie głęboko czarnego i nieprzepuszczającego, natomiast w światło lamp wydobywa z niego całe spektrum barw – od głębokiej czerni po dyskretny granat. 

       

Ciężko wybrać tylko kilka propozycji z tak szerokiej oferty. W następnych wpisach pokażemy ciekawe oprawy ścienne i stropowe firmy LIMBURG, a już dziś zapraszamy do naszego Salonu aby zapoznać się z całą, niezwykle różnorodną i wszechstronną kolekcją. Copyright © 2012 by Miragedesign. All rights reserved.